Pobież Adobe Flash player

Czwartek,
19 Lipiec 2018

imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego

MiastoMiasto

InstytucjeInstytucje

KulturaKultura

KomunikacjaKomunikacja

InformatorInformator

Aktywne kobiety

data dodania: 2009-12-11 06:39:23
Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Aktywność kobiet - czynnikiem rozwoju lokalnych społeczności wiejskich".
Szkolenie organizowane jest przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego na lata 2008-2009, na zlecenie Sekretariatu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego. Szkolenie finansowane jest ze środków "Pomocy Technicznej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Oferta udziału w szkoleniu skierowana jest do liderów - aktywnych kobiet angażujących się zawodowo, jak też społecznie na rzecz wielostronnego rozwoju społeczności wiejskiej.
Celem szkolenia jest wzbogacenie wiedzy z zakresu roli liderów w podnoszeniu jakości życia na obszarach wiejskich, identyfikacja możliwości i uwarunkowań wzrostu uczestnictwa kobiet w kreowaniu rozwoju lokalnych społeczności, budowa bazy danych lokalnych liderów oraz prezentacja "dobrych praktyk", promujących aktywne postawy kobiet w życiu gospodarczym i społecznym.
Szkolenia będą miały charakter warsztatowy i będą prowadzone w postaci forum dyskusyjnego - wymiany doświadczeń dotyczących przedsiębiorczości kobiet na obszarach wiejskich, prezentacji własnych osiągnięć - "dobrych praktyk".

Szkolenie odbędzie się 10 grudnia 2009r. w Białej Podlaskiej w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta, IIp., ul.Piłsudskiego 3 w godz. 10.00-15.00.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Filią Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny w Białej Podlaskiej, tel. 83 343 77 55.

PROGRAM SZKOLENIA

Moderator: Pan Andrzej Ryl

godz. 10.00-10.30
Oficjalne rozpoczęcie szkolenia i wystąpienie zaproszonych gości

godz. 10.30-11.45
Wykład: "Rola i zadania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich" (KSOW) - Pan Andrzej Ryl

godz. 12.30-12-45
Przerwa kawowa

godz. 12.45-13.15
Studium przypadku - przykład, efekty zrealizowanego projektu "Kobieta przyszłości", POKL Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1., którego celem było zmniejszenie bezrobocia ukrytego poprzez aktywizację zawodową kobiet niezatrudnionytch i niezarejestrowanych w urzędach pracy, zameldowanych na terenie województwa lubelskiego
Panie Anna Poterucha-Radomska

godz. 13.15-14.00
Panel dyskusyjny i prezentacja własnych osiągnięć - "dobrych praktyk", wymiana doświadczeń dotyczących lokalnej przedsiębiorczości kobiet na obszarach wiejskich.
Bożena Pawlina - Maksymiuk - Urząd Gminy Biała Podlaska
Łukasz Węda - Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
Aniela Halczuk - Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce
Katarzyna Karmasz - Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Oddział w Grabanowie

godz. 14.00-14.10
Podsumowanie szkolenia, wnioski końcowe

godz. 14.10-15.00
Zakończenie szkolenia - degustacja potraw regionalnych i przegląd prezentowanych stoisk z lokalnymi osiągnięciami - "dobrymi praktykami".

Komentarze

W tej chwili nie ma jeszcze komentarzy. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii.


 

Projekt graficzny Paweł Nejman © 2009
Wykonanie: axle.pl © 2009